HAZIR BETON ANKARA


Beton çağdaş toplumların temelini oluşturan malzemelerin en önemlilerinden biridir. Çevremize baktığımızda, binalar, yollar, köprüler, barajlar, santraller, istinat duvarları, su depoları, limanlar, hava alanları, kent mobilyaları vb. betondan yapıldığını görürüz. Günümüzde, dünyada her yıl yaklaşık 5,5 milyar ton beton üretilmektedir. Bu miktar dünya nüfusuna bölündüğünde kişi başına 1000 kg beton üretildiği ortaya çıkar. Ancak, bu kadar yaygın kullanılan bir malzeme olmasına karşın, çoğunlukla betonun öneminin farkına varmayız.Beton neden bu derece yaygın kullanılan bir yapı malzemesidir?Bunun çeşitli nedenleri vardır: Diğer bir çok yapı malzemesine nazaran,

– Daha kolay şekil verilebilir olması,
– Ekonomik olması,
– Dayanıklı olması,
– Üretiminde daha az enerji tüketilmesi,
– Her yerde üretilebilir olması,
– Estetik özeliklerinedeniyle, beton en çok kullanılan yapı malzemesidir.

Taze haldeyken plastik bir kıvama sahip olması betona istenilen herhangi bir şeklin verilmesini sağlar. Diğer bir deyişle, taze beton sertleştiğinde içine konulduğu kalıbın şeklini almış olur. Böylece, kirişler, kolonlar, karmaşık şekilli hiperbolik kabuklar, döşemeler, kazıklar, kütle betonları vb. yapmak mümkün olur. Beton üretiminde büyük ölçüde yerel malzemeler kullanılır. Bu husus maliyetinin diğer yapı malzemelerine oranla düşük olmasındaki en önemli noktalardan biridir.

İyi bir beton dayanıklı bir yapı malzemesidir. Uygun bir şekilde tasarlanmış, üretilmiş, yerleştirilmiş, sıkıştırılmış ve bakımı yapılmışsa uzun yıllar her hangi bir bakım, onarım gerektirmeden hizmetini sürdürür. Betonu bir hazır beton santralinde olduğu kadar ülkenin en ücra bir köşesinde de – kalite kontrolüne özen gösterilmek şartı ile – üretmek mümkündür. 1m3 alüminyum, çelik ve cam üretmek için, sırasıyla, yaklaşık 360 GJ, 300 GJ ve 50 GJ enerji harcanırken, aynı miktarda bir beton için yaklaşık 3,5 GJ enerjiye gereksinim vardır.

Enerji maliyetindeki hızlı artış göz önünde bulundurulduğunda, betonun bu özelliğinin önemi de anlaşılır. Beton, aynı zamanda, bir çok olanaklara sahip bir malzemedir. İstenilen şekil, renk ve yüzey özeliklerini vererek değişik görüntüler elde etmek mümkündür. Betonun bir çok olumlu özelliğinin yanı sıra, elbette ki, bazı olumsuz özelikleri de bulunmaktadır. Ancak, bunların üstesinden gelebilmek için beton üreticiye ve kullanıcıya bir çok olanak sağlar. Çelik donatı kullanılarak düşük çekme dayanımı dezavantajının azaltılması, çeşitli özelliklerin daha da iyileştirilmesi bu olanaklara örnek olarak verilebilir.Beton çimento, ince agrega, su ve gerektiğinde çeşitli kimyasal ve/veya mineral katkılar içeren bir kompozit malzemedir.

Çoğu zaman, konuyla ilgisi olmayan sıradan insanlar, hatalı bir biçimde, çimento harcı ve çimento hamurunu da beton olarak nitelendirmektedirler. Bu üç malzemenin, genel hatlarıyla, tanımı 3.1’de verilmiştir.İyi bir betonda tüm ince agrega tanelerinin çimento hamuruyla; tüm kaba agrega tanelerinin de harçla bütünüyle kaplanmış olması gerekir. Bu sistem içindeki bağlayıcı malzeme olan çimentonun suyla reaksiyonu (hidratasyon) sonucunda beton dayanım kazanır.

HER ÇEŞİT KUM DOLĞU MALZEMESİ NAKLİYE DAHİL  ŞANTİYE TESLİM SATIŞI YAPILIR.

YIKANMIŞ – ELENMİŞ KUM ÜRÜNLERİMİZ

ankara Akyurt Altındağ Ayaş Balâ Çankaya Çubuk Elmadağ  Etimesgut Gölbaşı Kalecik Kazan Keçiören Mamak Pursaklar  Sincan Yenimahalle Beypazarı Kırıkkale Çamlıdere Evren Güdül  Haymana hasanoğlan, kıbrısköyü, bağlum, ümitköy, çayyolu, beysukent, alaçatlı, tulumtaş, taşpınar, Kızılcahamam Nallıhan Polatlı Şereflikoçhisar

 

İHTİYACINIZ OLAN KUMU BELİRTMENİZ YETERLİ

 

Gsm : { 0535 } 712 20 82  { ANKARA }

 

Ofis Telefon : ( 0312 ) 482 05 09  \…  Caner ® …/ Ofis faks : ( 0312 ) 480 65 02

  •  GÜVENİLİR VE SAYGIN KURULUŞ CANER  KUM FARKIYLA BİZİMLE YAPACAĞINIZ 
  • HER TİCARETTE KAZANCINIZA KAZANÇ KATACAĞINIZI BİLMENİZDE FAYDA VAR HODRİ MEYDAN 
  • CANER KUM SEKTÖRÜNDE TEK OLMA YOLUNDA HER GEÇEN GÜN HIZLI ADIMLARLA 
  • KALİTEDEN VE HİZMETTEN ÖDÜN VERMEDEN BÜYÜYOR.
  • KUM SİPARİŞ HATTI : 0532 407 77 57

 

Gsm Cep: 535 712 20 82

.

,HER ÇEŞİT KUM MICIR STABİLİZE DOLGU MALZEMESİ NAKLİYE DAHİL ŞANTİYE TESLİMİ YAPILIR.
.
İHTİYACINIZ OLAN KUMU BELİRTMENİZ YETERLİ
Gsm Cep : 535 712 20 82
HER ÇEŞİT KUM DOLĞU MALZEMESİ NAKLİYE DAHİL ŞANTİYE TESLİMİ YAPILIR.
.
İHTİYACINIZ OLAN KUMU BELİRTMENİZ YETERLİ

V